subota, 15 septembar 2018 16:10

Četiri medalje crnogorskim takmičarima u Burgasu

Autor:

Prvog dana nastupa na Balkanskom turniru u stonom tenisu za osobe s invaliditetim (kategorije 6, 7, 8, 9 i 10, stojeći stav) u bugarskom Burgasu crnogorski takmičari su osvojili dvije bronzane medalje. Đuro Krivokapić u klasi 6 i Pjetro Paljušević u klasi 7 su osvojili bronzane medalje, dok je Dejan Bašanović bio peti u klasi 10.

"Zadovoljan sam nastupom u pojedinačnom dijelu. Đuro Krivokapić, koji se kao prvoplasirani u grupi plasirao u polufinale, smatram da je mogao izboriti i plasman u finale, tim prije jer je zlato osvojio bugarski takmičar kojeg je Krivokapić pobijedio u grupi sa 3:0", naglasio je Čedomir Damjanović, trener crnogorske reprezentacije.

Drugog dana turnira crnogorski dubl Paljušević i Krivokapić osvojili su zlato (u klasi 7), dok se medaljom okitio i Bašanović u paru s Bugarinom Branimirom Stefanovim (u klasi 10).

Pripremila: Anđela Miličić

Izvor: portal Vijesti